Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Roooling Roof

Her mekanda uygulanabilecek olan rolling roof sistemleri, açılır kapanır tavan olarak adlandırılabilir. Katlanırken toplanma işleminin yapıldığı uygulama sayesinde açık hava ortamlar istendiği zaman kapalı mekana dönüştürülebilir.

Sistem üzerinde yer alan panellerin temel görevi, gün ışığından maksimum faydanın sağlanabilmesidir. Katlanma hareketi panellerin temizliğinin kolay bir şekilde yapılması için önemli bir ayrıcalıktır. İstenilen her renkte yapılabilen uygulamalar sayesinde uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım mümkündür.

Rolling Roof Çatı Sistemlerinin Özellikleri:

Kullanıldığı ortama estetik ve şık bir görünüm veren rolling roof çatı sistemleri, kendine has hareket sistemleri sayesinde farklı mekanlardaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılar. Her türlü olumsuz hava şartına karşı koruma sağlayan paneller, ısı yalıtımı da sağlayarak dört mevsim aranan konforun yaratılmasında kullanılır.

Kullanım alanına göre çok çeşitli avantajlar sağlayan rolling roof çatı sistemleri, yağışlı havalarda da yarım açılarak mekanın havalandırılması sağlanabilir. Her türlü hava koşulundan maksimum verimin sağlandığı sistem sayesinde her türlü alanda güvenli bir şekilde yaşam sürdürülebilir. Klasik jaluzi sistemine uygun olarak çalışan modeller istendiği zaman iç mekanlardan kolaylıkla temizlenebilir.

Teknik Özellikleri:

Rolling Roof Teknik Özellikleri gereği, yapının dış cephesinde yer alan çatıyı kompakt hale getirmektedir. Rolling, kelimesi Türkçeye çevrildiğinde, kayabilir, katlanabilir, haraketli anlamları çıkartılabilmektedir. Akıllı çatı sistemleri, raylar üzerinde ileri ve geri hareket yapabilirken, hareketi DC motorlar yardımı ile yapmaktadırlar.

İnşa edilen akıllı pergole sistemleri, kayabilir, kaldırılabilir, döndürülebilir, katlanabilir şekilde ileri ve geri hareket edebilecek şekilde tasarlanmışlardır. Bununla birlikte, yapı zaman içerisinde ilaveler ile genişletilebilir yada daha uzun hale getirilebilmektedir. Bununla birlikte, katlanabilir pergolenin özellikleri arasında hareket ekseni, elektrik gibi konularda ciddi güvenlik önemleri bulunmaktadır.